ارتباط اینترنتی باند پهن از طریق جریان برق

0
1660

ارتباط اینترنتی باند پهن از طریق جریان برق با یک تراشه


شرکت صنعتی الکتریکی ماتسوشیتا تراشه جدیدی ساخته است که با کمک آن می‌توان از طریق پریز معمولی برق ارتباط اینترنتی باند پهن برقرار کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی آسوشیتدپرس، با ساخت این تراشه دیگر نیازی به ارتباط به شبکه بی‌سیم و کابل ‪ Ethernet‬نخواهد بود.
با آنکه دستگاههایی با این قابلیت پیشتر هم ساخته شده است، اما محصولاتی که این تراشه در آنها نصب شده است می‌توانند از طریق پریز برق به شبکه باند پهن اینترنت متصل شوند.
شرکت ماتسوشیتا به فناوری دست یافته است که از سیم کشی برق خانگی نه تنها برای ارسال الکتریسیته بلکه برای ارسال داده‌ها هم می‌توان استفاده کرد.

این فناوری در برخی نقاط مانند آمریکا ابداع شده است، اما سامانه ماتسوشیتا از این نظر که اطلاعات باند پهن را با سرعت ‪ ۱۷۰‬مگابایت در ‪۳‬ ثانیه ارسال می‌کند و از ‪ Ethernet‬سریعتر است منحصر بفرد است.
مزیت این فناوری دسترسی آسان به پریز برق است. درحال حاضر پریز باند پهن همه جا در دسترس نیست حتی در خانه‌هایی که ارتباطات باند پهن دارند.
در خانه‌هایی که شرکت ماتسوشیتا برای آینده مدنظر دارد مردم می‌توانند در تمام اتاقهای خانه که پریز برق داشته باشد به تماشا و دریافت فیلمهایی با کیفیت عالی بپردازند.
تنها کاری که فرد باید انجام داد قرار دادن دوشاخه تلویزیون یا سایر دستگاهها در داخل پریز برق برای ارتباط فوری به باند پهن است که امکان ارسال سریعتر اطلاعات آن لاین در مقایسه با ارتباطات تلفنی را فراهم می‌آورد.
ماتسوشیتا امیدوار است درنهایت یخچالها، تلویزیونها و محصولاتی مجهز به این تراشه به بازار عرضه کند.
یخچال متصل به شبکه اینترنت به کاربر امکان می‌دهد از طریق لپ تاپ یا تلفن همراه از موجودی مواد غذایی در یخچال اطلاع یابد. همچنین فرد می‌تواند زمانی که بیرون از خانه بسر می‌برد از این تراشه برای خاموش یا روش کردن ماشین لباسشویی یا دستگاه تهویه هوا استفاده کند.
درحال حاضر حتی در خانه‌هایی که ارتباط فیبر نوری فراهم است در تمام اتاقها پریز باند پهن وجود ندارد.
با ساخت این تراشه با استفاده از هر پریز برقی می‌توان از اینترنت باندپهن بهره‌مند شد.
این فناوری قرار است در نمایشگاه فناوری الکترونیک (‪” (CEATEC‬سیتک” که ماه آینده در ژاپن گشایش می‌یابد عرضه شود.
پیش بینی می‌شود این فناوری در اروپا و آمریکا بیشتر از ژاپن پذیرفته شود. در ژاپن برای استفاده از خطوط انتقال برق مقررات سختگیرانه‌ای حاکم است.

www.ml.blogfa.com