چیپ در مغز Chip on the brain

0
2744

پروفسور کوین وارویک قصد داره تا سال ۲۰۱۵ یه چیپ کامپیوتری در مغزش کار بذاره و از اون طریق به اینترنت وصل بشه و یا با کسانی که مثل او از این چیپ ها دارند از طریق فکری ارتباط برقرار کنه.


این پروفسور که رییس دپارتمان سایبرنتیک دانشگاه ریدینگ انگلیسه قبلا هم دو بار چیپ در بدنش جاسازی کرده یه بار سال ۹۸و بار دیگه سال ۲۰۰۰ در بازوش تا به عنوان اولین سایبرگ در جهان شناخته بشه(سایبرگ موجوداتی هستند که از ترکیب بافتهای زنده و و الکترونیکی بوجود اومده اند).

بار اول چیپ جاسازی شده اجازه میداد حرکاتش توسط یک کامپیوتر در داخل دپارتمان مونیتور بشه. دفعه بعد به ادعای خودش سیستم عصبیش رو به کامپیوتر وصل میکرده.

چند سال پیش که پدر و مادری از وی خواستند تا چیپ نوع اول را در دست دختر یازده ساله شون کار بذاره تا از ربوده شدنش جلوگیری کنند با اعتراضات زیادی از طرف مذهبیون افراطی و یا طرفداران حقوق بشر مواجه شد. اما به عقیده او کاربرد این گونه تجهیزات بسیار مفیده: دسترسی به اینترنت با فکر، ارتباط با دیگران بدون استفاده از صوت یا زبان، پاییدن شاخص های سلامتی مثل وزن، کمک به بیماران پارکینسون(بیماری فراموشی)، اضافه کردن حواس جدید

www.geesu.blogfa.com