امروز برابر است با :14 اسفند 1402

طب الكترونيكي

طب الكترونيكي، تركيبي از فناوري پيشرفته كامپيوتر درمانهاي مكمل است، كه مي‎توان آن را شيوه‎ جديدي براي تشخيص درمان نارسائيهاي انرژي در بدن دانست.
طب الكترونيكي، از داروها و روشهاي طبيعي درمان از قبيل «داروهاي هوميوپاتي»، «گياهان داروئي چيني» و غيره و تركيب آنها با رنگ، نور و صدا در يك قالب الكترونيكي به نام قرص الكترونيكي (e-Pill) استفاده مي‎كند كه مي‎توان آن را توسط يك كامپيوتر شخصي پخش كرد يا در تلويزيون مانند يك فيلم تماشا كرد. بدين ترتيب آنچه مي‎بينيد و مي‎شنويد، يك داروي الكترونيكي است. هر قرص الكترونيكي چند رسانه‎اي، يا مالتي‎مديا، منحصر به فرد بوده و پس از تشخيص كامل وضعيت فرد، براساس يك نمونه از بافت بدن بيمار مانند يك تار موي او، ساخته مي‎شود. اين نوع بافت براي سنجش وضعيت سلامتي بيمار از طريق كنترل علائم حياتي تمام اعضاء و عملكرد سوخت و ساز بدن و و حساسيت‎ها و سوء تغذيه مورد استفاده قرار مي‎گيرد. ميزان شفابخشي هر قرص الكترونيكي نسبت به نياز هر بيمار متفااوت بوده و ممكن است تركيبي از داروهاي مكمل را شامل شود.
طب الكترونيكي براي كودكان ايده‎آل است. زيرا بدون عوارض جانبي بوده و تماشاي آن نيز لذت بخش است. به علاوه، اين روش براي كودكاني كه در مقابل قرص‎ها و انواع داروها مقاومت مي‎كنند و به هنگام انتظار در مطب جار و جنجال به راه مي‎اندازند، كاملا ايده‎ال است.

چرا طب الكترونيكي تا اين حد قدرتمند است؟

– درمان الكترونيكي از آن جهت قدرتمند است كه چند روش درمان شناخته شده طبيعي و غيرطبيعي را درون يك سيستم كامل پيوند مي‎دهد، مثل داروهاي هوميوپاتي، گياهان چيني، بلورها و مواد معدني، روشهاي الكترونيكي پيشرفته، درمان با رنگها و جواهرات. درمان با صوت، تشخيص مواد غذايي و ويتامين، بررسي حساسيت‎ها و سموم بدن.
– اين روش كاملا به نيازهاي بدن بيمار بستگي دارد و با نظريه يك قرص براي همه مخالف است.
– تركيبي از داروهاي مختلف در هر زمان قابل تجويز است.
– مقدار داروهاي تجويز شده در هر قرص در مقايسه با روشهاي ديگر، بيشتر است. مثلا ممكن است بيمار، 30 داروي متفاوت را در يك قرص الكترونيكي، دريافت كند. به همين دليل، اين روش (يك دارو در هر قرص) در گذشته هميشه، پرهزينه‎أي بوده است.
– طبابت الكترونيكي شيوه‎هاي جديد درمان با با رنگ، نور و صوت را كه قبلاً در دسترس نبودند، ارائه مي‎كند.
– طب الكترونيكي درمانهاي غيرتهاجمي را براي بزرگسالان، كودكان و حيوانات، فراهم مي‎كند.
– براي اولين بار، دارويي در يك قالب الكترونيكي فراهم مي‎شود كه مي‎توان آن را در اينترنت تجويز كرد. بسياري از مردم به پزشكان غيرسنتي مراجعه مي‎كنند، چون از پزشكان عادي نتيجه مطلوبي نمي‎گيرند. با استفاده از اين فناوري جديد ما مي‎توانيم به ريشه مشكلات و نحوه درمان آنها پي ببريم طب الكترونيكي، در مداواي موارد متنوعي از بيماريهايي كه معمولاً‌با روشهاي سنتي هوميوپاتي،‌ داروهاي گياهي و طب سوزني مداوا مي‎شوند، موفق بوده است.
مركز طب الكترونيك، هم اكنون، اولين آزمايش Online دنيا را با تمركز بر نيازهاي زنان در حيطه‎هاي PMS (نشانه‎هاي جسمي و روحي پيش قاعدگي) و PMT (تنشهاي قبل از قاعدگي) بر پا كرده است. جزئيات كامل اين طرح تجربي در وب سايت اين مركز موجود است. براي امتحان يك درمان رايگان، يك نرم افزار تجويز كننده را بر روي كامپيوترتان Download كرده و يكي از داروهاي پيشنهادي رايگان را انتخاب كنيد.
geesu.blogfa.com

اشتراک گذاری